FEAR

FEAR

NOVINKY REPERTOÁR AKCE HISTORIE ČLENOVÉ FOTKY DISKUSE

  FEAR Jiří Uhlíř
BETONOVÉ PODLAHY

Smíšené zboží U Kadlů
Borač 87

FLOOR SERVIS


INTERNETOVÝ OBCHOD

INTERNETOVÝ OBCHOD10. prosinec 2016
Doubravník (Mikulášská)

26. prosinec 2016
Křoví (Štěpánská)


SCREAM ROCK

ScreamRock

Rocková skupina z Náměště nad Oslavou

Největší český on-line bazar

Oficiální stránky kapely Doga

Zábavová kapela z okolí Tišnova

Hudebniny


Historie

Prvními zakladateli kapely jsou Jura, Honzán a Vrňa , ale později přišel ještě druhý kytarista Aleš a (klapkař) - klávesák Jura (Bajza). Takže je nás celkem pět + jeden starej opelichanej zvukař Jara:).. Toho sme poznali asi půl roku po našem vzniku .. či,jak se tomu dá říct..

Pár slov o vzniku skupiny. Seděli jsme za čekárnou - (již několik let vžitý název pro výletiště na Kalech...) a přemýšleli, co budem dělat v létě. A teď to přišlo. Jura prohlásil, že by nebylo špatný, kdybychom založili kapelu. Hlavní iniciátor všech zvrhlostí a jinejch zajímavejch činů (..třeba focení děvčat na záchodě v Rožné..) zavelel a jelo se koupit Honzánovi basa do moravské metropole .. Brna. Ani ve snu by nás nenapadlo, že někdy půjdem k cikánům do baráku .. ale, kdo mohl po telefonu tuto věc vytušit.. No, nezbylo nám nic jiného než jít se sevřenejma půlkama s našim kamarádem přímo k němu do bytu 2+1, kde živořilo asi 10 osob.. Vše nakonec dobře dopadlo a měli sme obrovskou radost z vydařeného obchodu.. Vrňa si koupil kytaru o měsíc později, ale největší problém byl s Jurem, který si chtěl koupit raděj auto, než bicí. Protože na bicích se prej špatně jezdí.. Jenže pak se objevil náš budoucí kamarád Gabo ze skupiny Marshal, který nám pučil bicí značky AMATI.

Všechny krámy jsme natahali do nově zrekonstruované posilovny na Kalech (zkušebny, tělocvičny, šukárny ... to záleželo na příležitosti) a začali jsme hrát. No .. hrát. Jak se to vezme. Honzán uměl hovno, Vrňa tři akordy a Jura si uměl postavit soupravu, ale jinak toho uměl asi tak nejvíc ... jeden rytmus. Dokud nezačali hrát, všichni byli stále ještě do hraní nadšení.

První písnička byla Hlupák váhá od Katapultu, kterou jsme od první zkoušky už nehráli. Po smíření s tím, že to zatím lepší nebude, sme naznali, že budeme potřebovat ještě druhou kytaru. (Ne,že by neměl kdo kazit tu první).. Jenže, kde ji sehnat?.. Dávali jsme si inzeráty .. polepili celej Tišnov včetně zemědělky .. a .. překvapivě nic! Však zásadní věci chodí znenadání. Jednou v totální alkoholické prdeli se ne Metaxe v Rožné objevil vysoký statný jinoch, údajně kytarista, kterýho se všichni báli, takže mu raděj řekli, že na jejich zkoušku může přijet. No, tak se tak nějak domluvili a Aleš přijel na zkoušku svým Chevroletem značky Škoda 110R.. Hodně se jim zalíbil,protože měl krásnou .. tehdy ještě černou kytaru, kombo značky Peavey (20W..) a poslední výstřelek moderní techniky .. kytarové efekty značky ZOOM (..mimochodem pěkný šity .. ale pšttt) ovšem svou reputaci si zkazil, když se naučil sólo do songu od Dogy (Nejsi nevinná), asi po sté ho zahrál a pak ho úplně zapomněl.

Časem přišel klávesák Bajza. No, co o něm říct ... na to že hraje deset let, mohl by umět víc, ale mezi fearama nemá nikdo komu co vyčítat. :) I když pokroky sou vidět a dokonce někdy i slyšet.. A na tom by měl mít nějvětší podíl dlouhovlasý zvukař Jara, což je opravdu velice zajímavá bytost. Kromě své armatury (aparatury) která ho stála veškeré životní úspory, věnuje nejvíce času svému ženského harému .. Dodnes jezdí vozem Škoda 105GLXi .. a bude tím jezdit asi až do smrti..

Velký zklamání nastalo, když nás vyhodili z naší zkušebny, posilovny, tělocvičny, šukárny. Prý důchodci nomohli spát.. Spíš bych řekl, že nemohli v klidu pomlouvat.. Dá se říct, že jsme to docela překousli. Pak jsme se nastěhovali do Alešovy rodné prdele (jako vísky - Stříteže). Nově zrekonstruovaný kulturák nám dočasně poskytl útočiště, ale taky to nešlo věčně protože velká ozvěna dělá svoje, navíc Vrňa prodal velkýho ježdíka (velký auto) a koupil si žabu-malýho ježdíka (malý auto), takže by jsme všechny krámy museli nosit pěšky a to by se celkem proneslo.. Poté jsme se usadili u Honzána na střeše. Nebo na půdě. Tam to taky nebylo zrovna ideální.. Nakonec jsme skončili u Baksů v kůlně.. Avšak pro slálé neschody se sousedy to taky nevypadá na moc dlouho..

To je asi tak všechno z historie vzniku kapely.

Něco ze součastnosti: Úvodem bychom chtěli poděkovat bubeníkovi Gabovi a kapelníkovi Tomovi, protože bez jeho odposlechů by to fakt nešlo .. ona přece jenom ta hi-fi věž je docela slabá. Taky jsme začali s Marshalama hrát. Nechali nás zahrát celou sadu na ostatkách v Olší. Hráli jsme Starou Lou, Chtěl jsme mít, Karneval, Svět jsou báry. Byla to docela sranda, když jsme se poprvé slyšeli. Hlavně to, co lezlo z našich úst. Jako zpěv. Bylo to něco jinýho, než ve zkušebně zpívat přes hifinu.

Naše banda má i docela dost kamarádů ... Tonda ... který nás vozí na zábavy, kde obkoukáváme různý grify od našich o generaci starších kolegů.. :) ..

No,co říci na závěr.. Kdo zná lidi z Fearů ví, že dokážou docela dobře zapařit, zasmát se a hlavně bavit lidi kolem sebe. :) Nejvíc vděčni budem každopádně vám fanouškům,protože bez vás by to opravdu nešlo.. Fuckt!


Jiří Baksa
tel: +420 737 878 264
mail: Jura-Fear@seznam.czPočet přístupů: